Telefon
Whatsapp

Plazma Pen

Plazma Pen

Plazma Pen Çorlu

Plazma Pen Nedir?

Plazma pen, ortamdaki su buharı ve azotun yüksek enerji ile plazma haline getirilmesi işlemidir. Maddenin 4. Hali olarak tarif edilen plazma iyonize atmosferik gaz olarak da bilinir. Cilt yüzeyinde temas etmeden uygulanan ve farklı dokulara herhangi bir olumsuz etki yaratmadan deforme olmuş cildin yenilenmesi sağlanır. Plazma kalemi olarak da bilinen cihaz cilde temas etmeden işlem yapılan dokuların süblimleşmesi ne yani katıdan direk gaz hale gelmesini sağlar.

Plazma pen uygulaması sonrasında bir iki günlük geçici ödem oluşabilir ancak daha sonra bu durum ortadan kalkar. Kusursuz ve güzel bir görünen kadın erkek tüm bireylerin hedef edindikleri durumlardan bir tanesidir. Teknolojik gelişmeler ve yeni arayışlarla beraber görünümün kusursuzlaşması tamamen olağan hale gelmiştir. Bundan dolayı estetik uygulamaları olan talepte her geçen gün katlanarak artmaktadır. Özellikle cerrahi uygulamalardan uzak duran kişilerin tercih ettiği ameliyatsız uygulamalar son zamanlarda daha sık tercih edilir.

Plazma Pen Kaldırma Nasıl Yapılır?

Cilt yüzeyinde anında sonuç veren kolaylıkla uygulanan plazma pen ameliyatsız, iyileşme süreci hızlı, herhangi bir yan etkisi bulunmayan devrim niteliğinde estetik uygulamadır. Özellikle yerçekiminin etkisi ve yaşlanmaya bağlı olarak göz, ağız, boyun bölgelerindeki cilt sarkmalarının yukarı kaldırılmasında ve kırışıklıkların yok edilmesinde önemli etkileri bulunur.

Birçok kullanım alanı bulunan ve olumlu sonuçlar ortaya çıkaran plazma daha sıkı ve pürüzsüz cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Birçok kullanım alanı bulunan bu uygulama plazma etkisi, Fraksiyonel etki, termal etki gerektiren alanlarda kullanılır. Özellikle göz kapağı ve çevresi kırışıklıkların giderilmesinde önemli sonuçlar ortaya çıkarır. Sigara kullanımına bağlı dudak üstünde meydana gelen çizgiler bu uygulama sayesinde ilk günkü gibi pürüzsüz hale getirilir.

Plazma Kaldırma Kimlere Yapılabilir?

Ameliyatsız, yara izi olmayan ve dikiş izi bulunmayan plazma pen tüm cilt tiplerine kolaylıkla uygulanabilir. Cilt görünümünden memnun olmayan ve ameliyatta uygulamaları tercih etmeyen tüm bireylerde dört mevsim kolaylıkla uygulanabilir. Açık yara bulunan bölgelere hamile kadınlara uygulama yapılmaz.

Lokal anestezik krem ile uygulamanın yapılacağı alan hazır hale getirildikten sonra işlem gerçekleştirilir. Uygulama uzman hekimin yapacağı muayene sonucunda ayrıntılı olarak planlanır. Ayrıca karın ve boyun bölgesindeki sarkmalar plazma pen uygulaması ile daha gergin ve sıkı hale gelir. Tüm yaş gruplarında etkili sonuçlar ortaya çıkaran plazma çoğunlukla orta yaş grubunda daha etkilidir.

Plazma Çatlak Tedavisi

Özellikle kısa sürelerde hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen cilt çatlaklarının giderilmesinde önemli etkileri bulunan plazma pen hızlı ve kolay olması açısından yoğun olarak tercih edilir. Karın, kol ve bacak çatlakları başta olmak üzere tüm cilt çatlaklarının giderilmesinde etkili yöntemdir.

Ciltte meydana gelen çatlaklar kişilerin özellikle yaz aylarında ciddi rahatsız olmalarına neden olacağı için kişilerin sosyal hayatını olumsuz etkileyecektir. Kısa sürelerde gerçekleştirilen ve akabinde hemen sonuç alınabilen plazma uygulaması ile kişiler daha özgüvenli hale gelirler.

Plazma İşleminin Etkisi Ne Kadar Sürer?

Davranış alışkanlıklarına bağlı olarak değişmekle beraber plazma uygulaması 2 ile 5 yıl arasında değişen eski süresine sahiptir. Bu süre kişilerin yaşam alışkanlıklarına, beslenme ve uyku düzenlerine bağlı olarak farklılık gösterir. İşlem içeriğine bağlı olarak 1 ila 3 seans arasında sonuç alınabileceği gibi tek seansta da başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Kalıcı etkisi ve göz doldurucu estetik görünüm elde etmenizi sağlayan plazma pen uygun maliyeti ile rahatlıkla yaptırabileceğimiz önemli bir işlemdir. Ayrıca herhangi bir risk barındırmaması kişilerin tüm kaygılarını ortadan kaldıracaktır.

Plazma İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Uygulama yapılacak alanın gereksinimlerine göre 30 ila 40 dakika arasında işlem ağrısız ve acısız bir şekilde sonuçlandırılır. Etki suresinin uzun olması maliyet açısından uygunluğu plazma işlemini cazip hale getirmiştir. Anestezik krem ile rahatlıkla gerçekleştirilen bu uygulama dikiş ve kesi izine gerek kalmadan gerçekleştirilir. Uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi için uygulama sonrasında alkollü ürünlerin kullanılmaması ve nötr sabunla temizlik yapılması hijyen kurallarına dikkat edilmesi önemlidir. Kalıcılığı artırmak için mutlaka doktorun tavsiyeleri yerine getirilmelidir.

PLAZMA PEN TEDAVİSİ HİZMET BÖLGELERİMİZ

hYDRAFACİAL Tedavisi hizmeti Sunduğumuz Hizmet Bölgelerimiz;