Telefon
Whatsapp

Lazer ile Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Leke Tedavisi Çorlu

Lekenizin Türüne Göre Farklı Lazer Çeşitleriyle Tedavi

Vücudumuzda özelliklede yüzümüzde çeşitli sebeplerle ve etkenlerle farklı tipde cilt lekeleri oluşabilir. Normal cilt renginden daha koyu ve belirgin şekilde oluşan bu cilt lekeleri yaşamımızı tehdit etmemekle birlikte bir takım estetik kozmetik problemlere sebep olmakta, hatta bazı kişilerin sosyal yaşamını da etkileyebilen bir takım psikolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Bu yüzden cilt lekelerinin tedavi edilmesi gerekmektedir.

Melanin cildimize rengini veren pigment maddesidir. Cilt lekeleri melaninin miktarının fazla olduğu bölgelerdir. Melaninin fazlaca yüksek miktarlarda belli bölgelerde toplanarak cilt lekeleri oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren, bazıları ergenlikte, bir kısmı yaşlanmayla, bir kısmı ise güneş ve dış etkenler sonucu cildimizde oluşan hasarlardan kaynaklanmaktadır.

Lazer ile Leke Tedavi Yöntemleri ve Cilt Lekelerinin Çeşitleri

Güneş Lekesi Tedavisi

Özellikle güneş koruyucu kullanmadan uzun süreli güneşe maruziyetde ve bazende süreden bağımsız olarak güneş lekeleri oluşabilir. Cilt kendini korumak amacı ile daha kalınlaşır ve melanin pigment üretimi artar,dolayısıyla leke oluşumunda artış görülür.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Güneş Lekesi Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Gebelik Lekesi Tedavisi

Her nekadar adı gebelik lekesi de olsa erkeklerde de gözükebilmektedir. Kullanılan doğum kontrol hapları, hormonel yapıları nedeniyle ve hamilelik sırasındaki hormonal değişimler, stres, prikolojik faktörler, melanin pigmentinin aşırı üretimine neden olabilir, melanindeki çoğalma ile birlikte güneşe en çok maruziyet gösteren yanak, alın ve çene gibi bölgelerde keskin sınırlı lekeler oluşabilir, melasma genetik yatkınlıkla birlikte hamileliklerde yeniden ortaya çıkabilmektedir.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Gebelik Lekesi Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Çil Lekesi Tedavisi

En çok güneşin daha fazla etki gösterdiği yanak, burun, alın ve çene kısmında görülen bu lekeler açık ve ya daha koyu kahve rengi lekeler şeklinde olabilirler. Genelde güneşli mevsimlerde artarken güneş olmayan mevsimlerde azalma ya da hafifleme gösterirler.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Çil Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Mantar Hastalıkları Leke Tedavisi

Bazı mantar enfeksiyonları, mantar hastalıkları ciltte lekelenmelere yol açabilir.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Mantar Hastalıkları Leke Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Cafe au lait (kafeola) lekeleri

Sütlü kahve renkli olan bu lekeler doğuştan ve ya erken çocukluk dönemlerinde gelişir, boyutları çeşitlilik gösterebilen bu lekeler bazen tek başlarında olabilirler veya norofibromatozis hastalığının belirtisi olabilir.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Cafe au lait (kafeola) lekeleri Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Alerjik Reaksiyon Leke Tedavisi

Ağızdan alınan bazı ilaçlar ve ya topikal denilen (bölgesel) sürülen bazı krem tarzı ilaçlar hiperpigmentasyona yol açabilirler. Bazen hafif kızarıklık ve alerjik reaksiyon seviyesinde iken bazen daha ağır reaksiyonlar, bölgesel su toplamaları ve bölgesel lekelerin oluşumuna neden olabilirler.

Bahar Kayalar Güzellik Merkezi Ayrıcalığıyla Lazer İle Alerjik Reaksiyon Leke Tedavisi için bizlerle iletişime geçin.

Lazer İle Leke Tedavisi

Lazer İle Leke Tedavisinde bir çok lazer kullanılmaktadır. Güzellik Merkezimizde Q Switched Nd Yag lazer, Karbondioksit lazer ve Erbium Lazer kullanılabilmektedir. Her cilt lekesi tipi için ayrı bir lazer tedavisi gerekmektedir.

Karbondioksit lazer derin soymaya neden olduklarından, uzun iyileşme dönemleri gösterirler ancak bunun yanında kollojen üretiminde yenilenme sağladıklarından aynı anda cilt de gençleşme sağlarlar. Erbium lazerde ise daha hızlı iyileşme söz konusudur. Aynı zamanda erbium lazerin fraksiyonel uygulamasında da cilt gençleştirme yapılabilmektedir. "Günümüzde en başarılı leke tedavisi Q Switched Nd Yag lazer ile yapılmaktadır." Spectra Q Switched Nd Yag Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, yoğun bir şekilde melanin içeren hücreler tarafından absorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri hemen hemen hiç etkilememektedir.

Eğer fraksiyonel lazerle leke tedavisi uygulanacaksa, bu bölgeler bronzlaşmış olmamalıdır. Çünkü cildin bronzlaşmadan kaynaklanan daha koyu renkli kısımları da lazer ışınlarını absorbe edebilir ve bunun sonucunda ciltte iritasyon veya su toplama gibi etkiler görülebilir. Ancak bu durum Q Switched lazerler için söz konusu değildir.
Q Switched lazerle leke tedavisi genelde ağrılı bir yöntem değildir. Fraksiyonel lazerle leke tedavisi yaparken hastanın daha rahat olmasını sağlamak için anestezik kremler veya soğuk uygulaması yapılabilir. Lazerle leke tedavisi için herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç olup olmayacağına doktorunuz karar verecektir.

Lazer ile Leke Tedavisi Hizmet Bölgelerimiz

Leke Tedavisi hizmeti Sunduğumuz Hizmet Bölgelerimiz;