Telefon
Whatsapp

Pedikür

Tırnak Bakımı

pedikür Çorlu

Pedikür

Eller iletişimin en önemli araçlarından biridir. Manikür pedikür el ve ayak tırnak bakımında profesyonel ellerde uygulanan bakımdır. Manikür el ve el tırnakları bakımı için uygulanan bir yöntemdir. Pedikür ise ayak tırnakları bakımı için uygulanan bir yöntemdir. Manikür – pedikür her ikisi de önce güzellik sonra sağlık için yaptırılır.

Manikür Nasıl Yaptırılır

Manikür yaptırmak istenilen kişi bu işte uzman ve profesyonel olması gerekir. Kullanılan aletlerin dezenfekte edilmiş olması gerekir. Ya da kişinin kendisine ait olması gerekir. Kişinin el tırnakların da oje varsa ise öncelikle bunların çıkarılması gerekir. Daha sonra ellerin daha hijyen olması için kişinin elleri alkol ile yıkanır. Eller ılık suya damlatılan zeytinyağı, limon ve lavanta yağında 10 ya da 15 dakika bekletilir. Bunun amacı tırnak kenarında ki etlerin yumuşamasını sağlamaktır. Yumuşayan etler özel aletler ile düzgün bir şekilde kesilir. Ardından kişinin elleri tekrar yıkanıp iyice kurulanır. Daha sonra tırnaklar için özel jeller sürülür. İsteğe göre kişinin tırnakları kısaltılabilir.

Pedikür Nasıl Yapılır

Gün içerisinde ayaklar ayakkabının içinde olduğundan onların özel bir bakıma ihtiyaçları vardır. Pedikür de bunlardan bir tanesidir. Öncelikle kişinin ayak tırnakları kesilerek başlanır. Daha sonra özel solüsyon ile yıkama yapılır. Ardından törpülenen ayak tırnakların kenarlarına deriyi yumuşatmak amacı ile krem sürülüp 10 dakika bekletilir. Bekleme işleminin ardından yumuşayan etler özenle temizlenir. Daha sonra özel kremler ile bakım sonlandırılır. Kimler Yaptırabilir

Kişilerin el ve ayak tırnaklarının sağlığı için manikür – pedikür en önemli bakım aracıdır. Kişinin el ve ayak sağlığında ya da herhangi bir ciddi sağlık problemi yoksa yapılır. Önemli olan burada kullanılan aletlerin dezenfekte edilmiş ve hijyen olması gerekir. Ya da kişinin kendisine ait aletleri kullanılmasını isteyebilir. En sağlıklı yöntem budur.

PEDİKÜR HİZMET BÖLGELERİMİZ

Pedikür hizmeti Sunduğumuz Hizmet Bölgelerimiz;